لباس ورزشی پنبه یا پلی استر بخریم ؟

یکی از بیشترین و مهم ترین دغدغه های ورزشکاران مخصوصا کسانی که در فضاهای بسته و با تمرین های سنگین و پرقدرت ورزش می کنند جنس لباس ورزشی ست که در عین سبک بودن ، تعرق بدن را به خود جذب کند و بعد ازآن با تبخیر رطوبت از بو گرفتن و خیس ماندن لباس جلوگیری کند .

لباس ورزشی مناسب باید با افزایش حرکات بدنی و سوخت وساز ورزشکار تعرق پوست را سریعا جذب کند و بعد به بیرون انتقال دهد . در صورتی که جنس لباس هنگام ورزش و دویدن درست انتخاب نشود باعث آسیب هایی از قبیل حساسیت و عرق سوز شدن بدن ورزشکار می شود .

به طور کلی 3 نوع جنس پارچه مخصوص لباس های ورزشی وجود دارد که حتما در زمان خرید لباس ورزشی یابد توجه داشته باشید :

پنبه – پلی استر – نایلون

پنبه و پلی استر به علت اینکه وزن کمتری دارند و در ورزش طولانی مدت جذب تعرق بالایی دارند بیشترین استفاده را در پوشاک ورزشی دارند .

راهنمای خرید تیشرت مردانه و زنانه  سی سو 

پنبه از الیاف طبیعی ست و جذب تعرق بالایی دارد اما نسبت به الیاف مصنوعی کمتر تعرق را تبخیر می کند ، الیاف مصنوعی مثل پلی استر گزینه خیلی بهتری برای انتخاب جنس لباس ورزشی است . همچنین طول عمر لباس ورزشی با الیاف پلی استر نسبت به لباس ورزشی با پنبه بیشتر است و در شستشوی مداوم شل نمی شود و حالت خود را از دست نمی دهد .

در روزهای گرم تابستان لباس های ورزشی که انتخاب می کنید باید تنفس پذیری بالایی داشته باشند و جریان هوای گرم را از داخل بدن به بیرون انتقال دهد و در روزهای سرد سال لباس ورزشی مناسب است که در هنگام تعرق و خیسی لباس وزن بیشتری پیدا نکند و فعالیت ورزشکار را کاهش ندهد .

تونیک ها و تیشرت های سی سو از پارچه پلی استر کاملا استاندارد و سبک طراحی شده است تا در روزهای گرم  و سرد سال فعالیت ورزشی راحت را تجربه کنید .

راهنمای خرید تونیک های زنانه سی سو 

شما کدام جنس لباس ورزشی را انتخاب می کنید ؟

سی سو
ارسال دیدگاه